Açık Radyo’da çocuk kitapları programı

Açık Radyo’da, 30 Nisan 2011’den bu yana her yaş için çocuk kitaplarından söz ediyoruz. Programımız Pazar sabahları saat 10-10:30 arasında.

Programda hem okul öncesi, hem okul düzeyi kitaplara yer veriyoruz. İstanbul’da yaşıyorsanız, programı dinlemek için radyonuzu 94.9 frekansına ayarlamanız gerekiyor.  İsterseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden Açık Radyo’nun web sitesindeki “canlı yayın” linkine tıklayarak bilgisayarınızdan da dinleyebilirsiniz.

Programı kaçırırsanız ya da önceki bölümleri dinlemek isterseniz, “BDK Radyo” sekmesine tıklayıp istediğiniz bölümü dinleyebilirsiniz. Hadi gelin işinizi kolaylaştırayım, bu linke tıklayın lütfen.

2. Adım – Okulda Şiddeti Önleme Programı

İkinci Adım Programı, çocukların okulla ilk tanıştığı andan itibaren empati kurma, dürtü kontrolü, problem çözme ve öfke yönetimi becerilerinin gelişmesine yardımcı olarak onlara sosyal-duygusal açıdan donanım kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programı. İkinci Adım, Günce Psikolojik Danışmanlık Grup Çalışmaları Merkezi tarafından Türkiye’ye getirildi ve uyarlandı.

Bir Dolap Kitap, projenin “çocuk kitapları danışmanlığı” işini üstlendi. İkinci Adım, her sınıf için ayrı ayrı hazırlanmış eğitim programlarından oluşuyor. Biz, yayımlanan kitapları yaş gruplarına göre tarıyoruz, okuyoruz ve programın beklentilerine uygun olanları seçerek öneriyoruz. Bu kitaplar, eğitim sonrasında çocukların öğrendiklerini pekiştirmeleri için kullanılıyor.