kitap 2Bu hafta radyoda “Kitap” adlı kitaptan söz ettik. Hatırlarsanız, daha önce “Bu Bir Kitap” adlı bir resimli kitap hakkında da yazmıştık. Elektronik kitap teknolojisinin giderek yaygınlaştığı günümüzde “gerçek” kitapların unutulup kaybolacağından korkanlar var. İşte “Kitap” da gerçek kitaplara övgü niteliğinde yazılmış bir resimli kitap.

Yayının ilk bölümünde Yıldıray “Kitap”tan ayrıntılı olarak söz ediyor. Bizim şahsi görüşümüzü sorarsanız, biz e-kitapları reddetmiyoruz. Soluk kesici romanları basılı kâğıt üzerinde okumayı tercih ediyoruz. Araştırma kitaplarını ya da akademik kaynakları ise mümkün olduğunca elektronik olarak edinip okumaya çalışıyoruz. Sizin bu konuda bir tercihiniz var mı?

kitap 1

Bu haftanın armağan kitabı olan “Kitap”ı kazanmak istiyorsanız bu yazının altına yorum bırakarak çekilişe katılabilirsiniz. (Lütfen tek yorum bırakın.) çekilişi 8 Ağustos 2016 haftası yapacağız.

cunun bir gunu 3

Programın ikinci kısmında “Çu’nun Bir Günü” hakkında konuştuk. “Tayga Ne Okuyalım?” bölümünde de Tayga bu kitap hakkında konuşmak istedi. Neil Gaiman’ın yazdığı bu okul öncesi kitap, benim uzun zamandır Türkçe’ye çevrilmesini istediğim bir kitaptı. Hatta bir kaç yayınevine yazıp sormuştum. Ha çevrildi, ha çevrilecek derken Sırtlan Kitap Babamı İki Japon Balığı İle Değiş Tokuş Ettiğim Gün ve Duvarların İçindeki Kurtların ardından bu kitabı da dilimize kazandırdı.

cunun bir gunu 1

Yayının podcast’ini dinlemek için aşağıdaki ikona tıklayın.

kitap_kapakKitap
Özgün Adı: Book
Yazan: David Miles
Resimleyen: Natalie Hoopes
Çeviren: Turgay Bayındır
Yaş grubu: 5+
Redhouse Kidz, 2016, 32 sayfa, karton kapakcunun bir gunu_kapakÇu’nun Bir Günü
Özgün Adı: Chu’s Day
Yazan: Neil Gaiman
Resimleyen: Adam Rex
Çeviren: Sima Özkan Yıldırım
Yaş grubu: 2+
Sırtlan Kitap, 2016, 32 sayfa, sert kapak