Koca Sevimli Dev film oluyormuş, hiç söylemiyorsunuz. Az önce Facebook’taki bir haber kaynağında görmesem haberim olmayacaktı. Meğer Steven Spielberg abi Disney şirketiyle birlikte duruma el atmış da fragmanı bile yayınlanmış. Yani Roald Dahl’ın bir kitabı daha beyazperdede canlanıyor.

Roald Dahl’ı neredeyse BDK’nın resmi azizi ilan ettiğimiz de göz ününe alınırsa, bu haber bizim evde coşkuyla karşılandı. (Tamam, tamam, abarttım, Yıldıray’ın haberi yok şu an benim coşkuya kapıldığımdan. Filmden bile haberi olmayabilir. Daha da fecisi o muhtemelen benden önce görmüştür bu haberi de bana söylemeyi unutmuştur. Aşkolsun Yıldıray!)

Gelelim bizim sevimli deve… Kendisinden daha önce şu yazıda söz ettiğimiz Koca Sevimli Dev (KSD), gerçekten de bir devden beklenmeyecek ölçüde nazik ve yufka yürekli bir devcik. Mini mini Sophie’yle diğer acımasız devlere karşı çok keyifli bir maceraya atılıyorlar. Filmin fragmanı benim beklentilerimi karşıladı. Kitabın tüyler ürperten giriş kısmı filmde de ziyadesiyle canlandırılmış gibi görünüyor. Tamamı hakkında konuşmak için filmin 2016 Temmuz ayında gösterime girmesini beklemek zorundayız. Çünkü fragman dışında ne fotoğraf var, ne de yapım ayrıntıları; ser verip sır vermemişler.

O vakte kadar fragmanla idare edeceğiz artık…