Sebdk cekilisivgili Dolap okurları,

Biliyorsunuz genellikle radyo yayınlarımız sırasında sözünü ettiğimiz kitaplardan birini okurlarımıza çekilişle armağan ediyoruz. Kitap armağan etmek Bir Dolap Kitap’ın geleneklerinden biri haline geldi.

Peki biz bunu babamızın hayrına mı yapıyoruz? Hayır, ama okurların hayrına yapıyoruz Çocukların, çocuklarına güzel kitaplar okumak isteyen ana babaların, öğretmenlerin, çocuk kitapları okumayı seven herkesin hayrına yapıyoruz. Tek kârımız mutluluktan pay çıkarmak olabilir. Biz çocuk kitaplarını seviyoruz; seven başka birileriyle bir şeyler paylaşmak hoşumuza gidiyor.

Peki biz hayır kurumu muyuz? Değiliz. Piyango idaresi hiç değiliz. Bazen hastalık oluyor, işlerimiz çok birikiyor, çekilişleri o gün değil de öbür gün yapıyoruz. Kimsenin bir kaybı oluyor mu? Olmuyor. Dolap işlerini elimizden geldiğince aksatmamaya çalışıyoruz; ama insanlık hali işte, bazen oluyor aksaklıklar. Olabilir; sonuçta burası 9:00-18:00 çalışan devlet dairesi değil; iki delinin kurduğu bir kitap blogu.

Peki biz bu işten bir kâr elde ediyor muyuz? Hayır. Sağ olsunlar, yayınevleri bizi bu konuda her zaman destekledi; kitaplarını okurlardan esirgemiyorlar.

O nedenle bazı takipçilerden ricamız burada biz bize yaptığımız bu dostça etkinlikten kazançlı çıkmaya çalışmamaları. Herkes iyi niyetle çocuğu ya da kendi için kitap istiyor olabilir. Güzel güzel yorum bırakıp şanslarını deniyorlar. Ne var ki bir süredir bazı okurlarımız aynı yazıya her gün (iki adresten) tekrar tekrar yorum bırakarak başka kişilerin şansının önüne geçiyor. Biz de hiç başka işimiz yokmuş gibi, herkesin eşit şansı olması gerektiğine inandığımız için oturup bu sürekli tekrarlanan yorumları ayıklamakla uğraşıyoruz. Bizim vaktimize yazık, o kişinin silineceği halde tekrar tekrar yazdığı yorumlara emek harcayan parmaklarına yazık, haksızlığa uğrayan diğer insanlara yazık.

Umarım mesaj alınmıştır.