Merhaba sevgili Dolapseverler,

dolap bulusmalari istanbul 3

Haritayı büyük görmek için fotoğrafa tıklayın.

İstanbul #dolapbulusmasi tarihini duyurduktan sonra sesimiz soluğumuz kesildi diye endişelendiniz mi? Galiba azıcık endişelendiniz ki, “Olacak mı bu buluşma?” diye soran mesajlar gönderdiniz bize. Endişelenmeyin Dolapseverler, olacak!

Ailecek hasta olmamız yetmezmiş gibi bir de su borularını dondurup patlatan (inanması güç ama) İzmir soğuğunu yedikten sonra Dünyalı Dergi‘nin işleri bile aksadı. Toparlanmamız biraz zaman aldı ama işte geldik. Önce buluşma yeri meselesini halledelim.

Aradık taradık ve nihayet “memleketimiz” Kadıköy’de çocuklarınızla birlikte gelebileceğiniz, biz aşağıda sohbet ederken çocukların yukarıda iki yetişkin eşliğinde oyun oynayıp etkinlik yapabileceği bir mekan bulduk. Daha doğrusu Tudem Yayın Grubu’ndan sevgili Demet buldu. Sizinle 24 Ocak Cumartesi günü, saat 14:30’daOsmanağa Mah. Bahariye Cad. Süleymanpaşa Sk. No:30/A Kadıköy adresinde bulunan Pegito Cafe‘de buluşacağız. Olur da bulamazsanız, yol tarifi almak filan isterseniz, işte bu da telefonu: 0216 346 99 33

Gelelim nasıl bir gün geçireceğimize:

  • Siz geldiğinizde biz çoktan gelmiş ve Dünyalı Dergi hakkında bir toplantı yapıyor olacağız.
  • Siz geldikten sonra asıl eğlence başlayacak. Tanışacağız, çocuk kitapları hakkında sohbet edeceğiz, armağanlarınızı vereceğiz, yiyip içeceğiz. Kim bilir, belki bazı sevdiğiniz yazarlarla da tanışırsınız. Bu sırada çocuklar yukarıda oynuyor olacak.
  • Yeterince ısınınca sıra gelecek çocuk kitabı okuma etkinliğine. İşte bu noktada çocukları yanımıza çağırabiliriz, ne dersiniz Dolapseverler?
  • Günü birkaç özel kitap için düzenleyeceğimiz çekilişle bitireceğiz. Shaun Tan’ın Uzak adlı grafik romanından ya da Helen Ward’un Ezop Masalları derlemesinden söz ediyorum. Müthiş, değil mi! Üstelik tüm bunları Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda gerçekleştireceğiz.
  • Bir de günün anısına Banu’nun katılımcılardan birine armağan edeceği ya şöyle, ya böyle el yapımı, minyatür bir kitap olacak. (henüz yapmadığı için nasıl bir şey olacağını ben de bilmiyorum.)
  • Bu arada Tudem’den sevgili Arden’in ne gibi sürprizler hazırladığını biz de bilmiyoruz.

İstanbul #dolapbulusmasi’na gelmeyen böööle olsun mu?

Görüşmek üzere, sevgili Dolapseverler!

2Kapak2Çekmece :)