dolap bulusmalari istanbul 1Sevgili Dolapseverler,

İstanbul #dolapbulusmasi için sabırsızlanıyoruz. 24 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 14:00’te Kadıköy’de buluşmaya ne dersiniz? Mekân konusunda şimdilik kesin bir bilgi vermiyoruz çünkü birkaç seçenek var. Karar verince hemen açıklayacağız. O vakte kadar siz, söyleyin bakalım, 24 Ocak tarihi uygun mu?

İzmir #dolapbulusmasi‘ndan farklı olarak bu sefer planlı programlı bir gün hazırlıyoruz. İzmir buluşmasında günü doğal akışına bırakmıştık ve bunun sonucunda buluşma biraz seminer havasında geçmiş ve benim (Yıldıray) ağır alçıcı bir geveze olduğum kanıtlanmıştı. Gelecek buluşmalarda böyle olmasını istemiyoruz. Biraz oyunlu, etkinlikli, eğlenceli, benim (Yıldıray) monologlarımdan uzak, gelen herkesin katıldığı bir gün geçirmek istiyoruz. Ayrıca buluşmanın bir kısmında Dünyalı Dergi’ye odaklanmak da istiyoruz.

İstanbul #dolapbulusmasi için şöyle bir program yaptık:

  • Buluşma ve tanışma,
  • Dünyalı Dergi ve çocuk yayınları hakkında sohbet,
  • Çocuk kitabı okuma atölyesi,
  • Katılımcılar arasında gerçekleştirilecek kitap armağanlı çekiliş.

dolap bulusmalari istanbul 2Dünyalı Dergi hakkında özellikle konuşmak istiyoruz çünkü yardımınıza ihtiyacımız var. Bizi biliyorsunuz, inanmadığımız işleri yapmamaya çalışıyoruz. Dünyalı Dergi, Bir Dolap Kitap kadar çok inanarak yaptığımız bir iş. Dünyalı’yı daha iyi ve çok kişiye tanıtmak, dolayısıyla daha çok çocuğa ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Lütfen buluşmaya gelin, Dünyalı Dergi’yi dinleyin, buluşma sırasında sosyal medya hesaplarınızdan izlenimlerinizi paylaşın ve bir blogunuz varsa buluşma sonrasında bir yazı yazarak takipçilerinizle paylaşın. Ne dersiniz?

Çocuk kitabı okuma atölyesi kulağa nasıl geliyor? Galiba işin en eğlenceli kısmı burası olacak:) Her akşam cücelere kitap okurken kim bilir ne performanslar sergiliyoruz. Bunlar gizli kalırsa yazık olmaz mı? Biliyorsunuz, kendisine kitap okunurken eğlenen çocuklar daha iyi okurlar oluyorlar. Çocuklara kitap okuma taktiklerimizi paylaşarak kitap okuma performanslarımızı daha geliştirebileceğimizi ve çocukları daha çok eğlendireceğimizi düşünüyoruz. Hem böylece buluşmaya gelen çocukları da etkinliğe katmış oluruz. Ne dersiniz?

Gelelim kitap armağanlı çekiliş bölümüne :) Biliyorsunuz, #dolapbulusmasi etkinliği Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda yapılıyor. Bundan sonraki buluşmalarda Tudem Yayın Grubu, Dünyalı markasıyla sponsorumuz olacak. Çekiliş armağanları arasında enfes kitapların yanında Dünyalı Dergi yıllık aboneliği de olacak. Demedi demeyin:) İzmir Buluşması’nda el yapımı minyatür kitaplarından birini armağan eden Banu’nun yine el yapımı bir sürprizi olacak bir kişiye.

Ne diyorsunuz İstanbullu Dolapseverler, #dolapbulusmasi‘na gelecek misiniz? Katılımcı sayısıyla ilgili aşağı yukarı bir tahmin yapabilmemiz gerekiyor. Bu nedenle lütfen birdolapkitap@gmail.com adresine bir mail yazarak kullandığınız sosyal medya adreslerini yazar mısınız lütfen?

Görüşmek üzere!

Dolap kapakları ve Dolap Çekmecesi

Banu&Yıldıray&Tayga