Merhaba sevgili okur,

İşte doğrudan sana hitap ettiğimiz bir mektupla daha karşı karşıyayız. Uzun zamandır bizi takip ediyorsan bunun yeni bir şeylerin habercisi olduğunu hemen anlamışsındır.

13 ay önce Tayga doğdu ve biz Dolap Kapakları uykusuz, çalkantılı ve çok ama çok mutlu bir yaşamın içine yuvarlanıverdik. Derken Gezi Direnişi başladı. O sırada Banu’nun ilk kitabı, Kediler neden hep dört ayak üstüne düşer? yayımlandı. Ben, adı 21 Sıradan Şeyin Sıradışı Tarihi olacak olan kitabımı yazmaya çalışıyordum. Bir yandan da aklımızda dolanıp duran türlü çeşit projeyi gerçekleştirmeye uğraşıyorduk. Gerçekleştirmeye uğraşıyorduk diyorum ama gerçekçi olmak gerekirse ne yapacağımızı bilmez halde dolanıp duruyorduk.

Yolumuz müthiş insanlarla kesişti. Şimdi bu insanlar hakkında ne desem mütevazılıklarına gölge düşürmüş olurum. Bir şey demeden devam edeyim. Bu kesişme bizi Dünyalı Dergi’ye varacak olan yola çıkarmış oldu. Mart ayının başında, Dünyalı’nın ilk sayısını yayımladık. Dünyalı Dergi, fırsatını kolladığımız köklü değişiklerin kapısını aralamamıza da vesile oldu.

Sevgili okur, yaşamımızın en önemli hareketlerinden birini gerçekleştirmek üzereyiz. Bu süreci büyük bir değişim, dönüşüm fırsatı olarak görüyoruz.

degisim donusum

Bir Dolap Kitap senin için ne anlama geliyor bilmiyorum, bize yazarsan çok seviniriz. Bizim için Bir Dolap Kitap yeni yaşamımızın ilk önemli girişimiydi. En başta göle maya çalmaktan farksızdı. Sonra sen geldin, sevgili okur. Maya tuttu. Binlerce güzel insanla Bir Dolap Kitap’ta buluştuk. Birçok güzel dostluk kurduk. Birçok projeye giriştik, çoğunu başaramadık. Bazen çok üzüldük, bazen çok sevindik. Sen hep yanımızda oldun, sevgili okur. Üstelik bunlar Türkiye’nin en karanlık, en korkunç döneminde gerçekleşti. Çocuk ölümlerine birlikte ağladık. Saf kötülüğün, kinin, nefretin gözlerine gözlerimizi birlikte diktik. İyi şeyler olacağına, iyi işler başaracağımıza hep inandık.

Şimdi değişim, dönüşüm zamanı. Biz Dolap Kapakları ve minik Çekmecemiz, yaşamımızda köklü bir değişiklik yapacak ve evimizden taşınacağız. Bu sırada Bir Dolap Kitap için planladığımız yenilikleri de gerçekleştireceğiz. Bu değişiklik ve yeniliklerin ne olduğunu şimdi söylemeyeceğim. Senden tek ricamız, biz her şeyi hazır edene kadar beklemen ve bizi unutmaman.

Sevgili okur, kitap kolileyeceğimiz için bir süre yeni yazı yazamayacağız. Açık Radyo’daki programımız devam edecek, dinlersen seviniriz. Her ayın başında Dünyalı Dergi’nin yeni sayısını gazete bayilerinde, kitapçılarda, marketlerde bulabilirsin, alıp okursan seviniriz. Facebook ve Twitter hesaplarımızdan zaman zaman gelişmelerle ilgili haberlerimizi alabilirsin (kesin bilgi!).

Okunacak ve hakkında yazılacak daha çok kitap var. Başka konular da var.

Tekrar Dolap raflarında buluşmak üzere, sevgili okur.

Şimdilik hoşça kal.

Banu&Tayga&Yıldıray

Fotoğraf kaynağı burası.