Bu haftaki radyo yayınımızı çok sevdiğimiz yazar Zeynep Cemali’nin eserlerine ayırdık. Cemali’nin öykü ve romanlarından ne zamandır bahsetmek istiyorduk zaten. Geçen hafta düzenlenen 2. Zeynep Cemali Edebiyat Günü bunun için iyi bir fırsat oldu.

Yayının ilk bölümünde etkinlikten, etkinlikte ele alınan konulardan ve günün sonunda düzenlenen “Zeynep Cemali Öykü Yarışması”nın ödül töreninden söz ettik.

Yayının geri kalan kısmındaysa Zeynep Cemali’nin karakter zengini öykülerinden söz ettik. Çocuk dünyasına çocuk olmaya çalışarak değil, içindeki çocukla yaklaşan Cemali, seçtiği konular, sözcükler ve okurun zihninde çizdiği gerçekçi atmosferle mutlaka okunması gereken bir yazar. Çoğu zaman dediğimiz gibi, sadece çocukların değil, yetişkinlerinde okuması gereken bir yazar üstelik.

Canlı yayın sırasında bir dinleyicimiz bizden kitap kazandı. Bu bant yayınının altına yorum bırakacak kişilerden biri de bir Zeynep Cemali kitabı kazanma şansına sahip. Çekilişi 21 Ekim 2012 Pazar akşamı yapacağız.

Bu arada, eğer daha önce siz ya da çocuğunuz Zeynep Cemali kitaplarından birini okuduysanız, yorumunuzda bunu da paylaşırsanız seviniriz.

Yayının podcast’ini buradan dinleyebilirsiniz.

Bant kaydını dinlemek için bilgisayarınızın sesinizi açın.

Zeynep Cemali Edebiyat Günü ve Kitapları from Bir Dolap Kitap on Vimeo.