Yazdan sonbahara geçerken gafil mi avlandık nedir, ikimiz de arka arkaya hastalandık ve sonunda toparlandık. Yayın sırasında çıkan hımık seslerden ötürü şimdiden özürlerimizi sunar ve bu hafta radyoda hangi kitaplara yer verdiğimize geçerim.

Yayına 1001 Çiçek Kitaplar’dan çıkan yepyeni bir seri ile başladık. Tarihin farklı dilimleirnden seçilmiş dönemlerin, uygarlıkların ya da nesnelerin öyküsünü anlatan bu serinin en güzel yanı çocuklara tarihi eğlenceli bir yöntemle sunuyor oluşu. Biz yayında bu dizinin dört kitabına daha çok verdik ama aslında daha çok kitap var: İlk İnsanların Öyküsü, Bir Depremin Öyküsü, Bir Dinazorun Öyküsü, Bir Kalyonun Öyküsü, Kayıp Maya Şehrinin Öyküsü, Bir Piramidin Öyküsü, Bir Şehrin Öyküsü, Taşıtların Öyküsü, Bir Uzay Görevinin Öyküsü, Bir Volkanın Öyküsü ve Vahşi Batı’nın Öyküsü.

Ne çok, değil mi? Dizi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, buyrun aşağıdaki bant kaydına…

Yayının ikinci bölümündeyse “Küçük Vak Vak” dizisinden söz ettik. Dizinin ilk kitabı “Küçük Vak Vak” hakkında daha önce  yazmıştım. Bu sefer “Küçük Vak Vak – Yeni Arkadaş” adlı kitap ile kitapta değinilen önyargılar ve farklılıklar temaları hakkında konuştuk.

Küçük yaş grubundan okurlar için iyi bir seçenek.

Yayının podcast’ini buradan dinleyebilirsiniz.

Bir Dolap Kitap Radyo Yayını 15.09.2012 from Bir Dolap Kitap on Vimeo.

Bant kaydını dinlemek için bilgisayırınızın sesinizi açın.