Haziran ayının ilk günü. Artık resmen yaz mevsimine adım attık. Hatırlıyor musunuz, geçen hafta BDK Hafta Sonu’nun 13. sayısının sunuş yazısında “Dergi her sayıda yapması daha keyifli hale geliyor. Birbirini zaten yıllardır tanıyan bir ekip olmanın rahatlığıyla, çalışma düzenimizi artık iyice yerli yerine oturttuk,” diye yazmıştım. Kendi kendimize nazar değdirdim. Bu hafta hepimiz için sıkışık ve yoğun bir hafta oldu. Yine de 14. sayıyı tamamlayıp, hemen 15’in hazırlıklarına başlamayı başardık. İki Kapak’ın ve bir Ev Editörü’nün nazını, kapsirini çeken Cihan ve Gökay’a buradan tüm BDKK Hafta Sonu okurları adına teşekkkür ederim.

BDK Hafta Sonu’nun 14. sayısını okuyarak, dostlarınızla paylaşarak bize destek olursanız çok seviniriz. Bu derginin devamlılığı için desteğe ama çok desteğe ihtiyacımız var. Biz mini mini dergimizi seviyoruz ve daha uzun yollar kat etmesini istiyoruz.

Dergiyi mobil cihazlardan okumak için PDF dosyasını bu linkten indirebilirsiniz. Issuu üzerinden okumak isterseniz aşağıdaki pencereyi kullanabilirsiniz.

.

Bu hafta Dolabın Kapakları köşemizde Yıldıray karanlık bir fonla karşınıza çıkıyor. Ülke gündemi karşısında duyduğumuz üzüntüyü başka nasıl ifade edebilirz, bilemedik.

Söyleşi konumuz Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali. Bienalin yürütme kurulu üyeleri Evren Aldoğan ve Erdinç Alnıak sorularımızı yanıtladı.

Beyhan İslam, Serbest Atölye‘de bu hafta çocuk çizimlerinden yola çıkılarak yapılan oyuncak tasarımlarından örneklere yer verdi. Çocukların yaratıcılığı ne bitmez bir kaynak!

Bu sefer Ev Editörü yerine “Ev Editörü Niyetine” başlığıyla, “Çocuğunuzu tam bir kitap sevmez yapmanın 15 altın kuralı“nı yazdık.

Pinoo bu hafta bana harika bir sürpriz yaptı ve “Moli ve Olaf’ın Evi”ni çizdi. Ben bile Moli ve Olaf’ın bu kadar sevimli bir evde yaşadığını bilmiyordum.

Bu haftalık bizden haberler bu kadar. Gelecek hafta çok daha renkli bir sayıyla karşınızda olmk üzere, hepinize iyi hafta sonları.

Önceki sayıları okumak için bu linke tıklayın.