Merhaba,

Zaman ilerliyor. Neredeyse Mayıs ayının sonuna geldik. BDK Hafta Sonu’nun ise 13. sayısı hazır. Dergi her sayıda yapması daha keyifli hale geliyor. Birbirini zaten yıllardır tanıyan bir ekip olmanın rahatlığıyla, çalışma düzenimizi artık iyice yerli yerine oturttuk. Şimdi “Acaba artık yeni ne eklesek, neler katsak dergimize?” diye sık sık beyin fırtınası yapıyoruz. Aklımzda dergi için yeni fikirler, yeni köşeler var. Bunları zaman ilerledikçe dergimizde göreceksiniz.

Siz en iyisi şimdi BDK Hafta Sonu’nun 13. sayısını okuyun. Dergiyi mobil cihazlardan okumak için PDF dosyasını bu linkten indirebilirsiniz. Dergiyi paylaşarak bize destek olursan seviniriz.

.
Bu hafta Dolabın Kapakları olarak Vahşi Batı’nın en yalnız kovboyu Red Kit’le tanışmaya Yapı Kredi Kültür Merkezi’ne gittik. “Red Kit İstanbul’da” sergisini gördük, gezdik, yazdık.

BDK Hafta Sonu söyleşisini “İkinci Adım / Sosyal-Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı”na ayırdık. İkinci Adım programını bize proje ekibinden Psikolog Suzi Levi Mizrahi anlattı.

Bahçeye çıkmanın tam zamanı! Beyhan İslam bu hafta Serbest Atölye‘de bu hafta çocuklara bahçeciliği öğretmenin 8 altın kuralını yazdı.

Yaz yaklaşırken tatil planları da yapılmaya başlıyor. Ev Editörü Umut bu hafta çocuklu yolculuklar için önerilerde bulundu.

Pinoo bu hafta çocukların okudukları kitapları not edebilecekleri bir “Okunanlar Listesi” hazırladı.

Bize gelen etkinlik haberlerini ise bir süredir  Çocuk İşleri’nde duyuruyoruz. Sizin de bize iletmek istediğiniz, paylaşmak istediğiniz haberler, etkinlikler olursa birdolapkitap@birdolapkitap.com adresine e-posta yollayabilirsiniz. Etkinlik haberlerini “Çocuk İşleri”ne üye olarak da takip edebilirsiniz.

Dergiyi okuyup da beğenirseniz ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilerle de paylaşmayı unutmayın. Hepinize renkli ve eğlenceli bir hafta sonu diliyoruz!

Önceki sayıları okumak için bu linke tıklayın.