Merhaba sevgili okurcuğum,
BDK Hafta Sonu 11. sayısıyla karşında. Ayrıca sana bir sürprizimiz var, yazıyı okumaya devam et lütfen. PDF dosyasını indirmek istersen bu linke tıkla. Dergiyi paylaşırsan seviniriz.

.

Sevgili okurcuğum, biz yeni bir şey yaptık, adı “Çocuk İşleri“. Bundan böyle etkinlik haberlerini istediğin zaman Bir Dolap Kitap anasayfasındaki “BDK Dergi” sekmesine tıklayarak görebilirsin. Eğer bizden düzenli haber almak istiyorsan, “Çocuk İşleri” üye olmanı bekliyor.

BDK Hafta Sonu da yayınına devam ediyor. Havaların iyice ısınmasını bahane ederek bu haftanın temasını “bisiklet” olarak belirledik.

Bu hafta Dolap Kapakları‘nda, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu vurgulayan, her ayın son cumartesi günü düzenli olarak çoluk çocuk katıldığımız Critical Mass konu ediliyor.

Söyleşi bölümünde TÜBİTAK’ın yayımladığı “Meraklı Minik” ve “Bilim Çocuk” dergilerinin çizeri Pınar Büyükgüral konuğumuz oldu. BDK Hafta Sonu’nun ikinci sayısında Pınar’ın “Proje çocuklara karşı şantiye çocuklar” yaklaşımından söz etmiştik. Bu konuya, Pınar’la yaptığımız söyleşide de değindik.

Serbest Atölye‘de Beyhan İslam bu kez yetişkinin geri dönüşümü üzerinde duruyor ve hepimizi yaratıcılığımızı bilemek üzere mutfağa davet ediyor. Beyhan’ın önerdiği etkinliklerden birine biz başladık bile.

Ev editörümüz bu hafta çocuklara bisiklete binmeyi öğretmenin püf noktalarını ve temel güvenlik önelmelerini ele alıyor. Çocuğunuza bisiklet seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden de söz ediyor. Malum, önümüz yaz tatili…

Sevgili Pinoo bu hafta temaya uygun olarak, çocuğunuzun kesip, katlayıp, yapıştırıp masasına koyabileceği bir bisiklet maketi hazırladı.

Sevgili okurcuğum, dergiyi okuyup da beğenirsen lütfen yakınlarına öner, Facebook ve Twitter sayfalarında paylaş, e mi?

Önceki sayıları okumak için bu linke tıklayın.