Merhaba sevgili okurcuğum,
BDK Hafta Sonu 10. sayısıyla karşında. PDF dosyasını indirmek istersen bu linke tıkla. Dergiyi paylaşırsan seviniriz.

.
10. sayı hazırlıkları öncekilere göre biraz daha sakin geçti. İtiraf etmeliyim ki, sakin sakin dergi hazırlamak da ayrı keyif. Bakalım bu sayıda neler var.
.
BDK Hafta Sonu’nun 8. sayısında sevgili Pino bize hikaye zarları hazırlamıştı. Hikaye zarları çok beğenildi. Birçok okurumuz zarları denediğini haber verdi. Derken sınıf öğretmeni ve drama lideri Başak Özkan’dan bir e-posta aldık. Meğer bizim zarlar canlanmış!
.
Biliyorsunuz, ülkemizde eğitim meseleleri bir türlü yoluna girmiyor. Türkiye’de eğitim, çocukların yararını, özgür ve özgün gelişimini gözeten bir çalışma alanı değil, bir siyası savaş alanı ne yazık ki. Bu nedenle alternatif eğitim modellerini, girişimlerini araştırmaya devam ediyoruz. Bu sayının söyleşisini de bunlardan birine, Başka Bir Okul Mümkün girişimine ayırdık.
.
Serbest Atölye’nin bu haftaki konusu müzeler. Yazarımız Beyhan İslam, gezilerinde ziyaret ettiği müzelerden örneklerle yaşayan, ziyaretçileri oyun oynamaya davet eden sıcakkanlı müzeleri anlattı.
.
Ev editörümüz Umut, bu sefer de ev işlerini egzersize dönüştürmenin yollarını araştırdı. Ütü yaparken, ev süpürürken egzersiz yapıp form tutmak isteyenler ev editörümüzün önerilerine göz atmayı ihmal etmesinler.
.
Sevgili Pino, bu hafta çocuklar için peçetelik hazırladı. Sayfanın çıkışını alın ve çocuğunuza verin, el yapımı peçetelikleriniz olsun. Banu papatyalı ve kedili peçeteliklerde ısrar etti ama ben kurukafalı yaptım.
.
BDK Hafta Sonu, çocuklar için düzenlenen etkinlik haberleri ve Düşevi Kitapevi’nin programını da içeriyor. Üstelik bu haftaki etkinlik haberlerinde biz, Dolap Kapakları da varız, çünkü bu cumartesi Düşevi’nde “Oyunlu Kitap Anatomisi” adlı bir etkinlik gerçekleştireceğiz.
.
Sevgili okurcuğum, dergiyi okuyup da beğenirsen lütfen yakınlarına öner, Facebook ve Twitter sayfalarında paylaş, e mi?
.
.