Merhaba sevgili okurcuğum,

Geçen Cumartesi günü, Kütüphane Haftası dolayısıyla Türk Kütüphaneciler Derneği ve YKY desteğiyle fotoğraflı bir etkinlik yapacağımızı duyurmuştuk. Etkinliğin adı “Aile Dolabı”, konusu kitap okuyan aile olacaktı. Biz iki kapak sanıyorduk ki, “Herkesin Bir Dolap Kitap’ı” etkinliğinde olduğu gibi yüksek bir katılım gerçekleşecek. Lakin öyle olmadı.

Biz bu etkinliği gerçekleştirmek niyetindeyiz. Ancak fotoğraf konusunu değiştiriyoruz. Etkinliğimizin konusu artık “Kitap okuma ritüelleri” oldu. Biliyorsunuz, bir süre önce Banu bu konuda iki yazı yazdı. Bu yazılar çok ilgi gördü ve birçok blog yazarı kendi blogunda yazarak destek verdi. Yazıları şu linkten bi de bu linkten okuyabilirsiniz.

Şimdi sizden istediğimiz şu: birdolapkitap@gmail.com adresine, 1 Nisan gününe kadar, sizin ya da çocuğunuzun ya da ailecek kitap okuma alışkanlıklarından birisini gösteren bir fotoğraf gönderin. Fotoğrafı çekerken yaratıcılığınızı zorlamayı da ihmal etmeyin. Biz de fotoğrafınızı, bizim Dolap’ın Facebook sayfasındaki “Kitap Okuma Ritüelleri” başlıklı albümde yayınlayalım. 8 Nisan Pazar gecesi saat 22’ye kadar en çok beğenilen ilk üç fotoğrafın sahibine, Yapı Kredi Yayınları’nın “Beyoğlu Macerası“, “Üç Kedi Bir Dilek” ve “Tobie Lolness” adlı kitaplarından oluşan birer set armağan edelim.

Bu sefer fotoğraflarınızı bekliyoruz. Gelsin fotolar! Dolappaaaaa!

Dolap Kapakları Banu&Yıldıray