Merhaba, biz yeni bir şey yaptık ve “BDK Hafta Sonu” adlı e-dergimizin 1. sayısını yayınladık. Henüz okumadıysanız bu linke tıklayın.

Bir Dolap Kitap’ın bu bölümüne Agnès de Lestrade tarafından yazılmış, Valeria Docampo tarafından resimlenmiş ve Aylak Kitap tarafından yayımlanan “Büyük Sözcük Fabrikası” adlı kitapla başladık. “Büyük Sözcük Fabrikası”, sözcüklerin bir fabrikada üretildiği ve insanların konuşmak için onları satın alması gereken bir ülkede geçiyor. Çocuklarla birlikte sözcüklerin değeri ve yürekten söylenen sözlerin gücü üzerine düşünmek için güzel bir fırsat. Kitabı canlı yayın sırasında radyoya telefon eden dinleyicimiz Rabia Kakı’ya armağan ettik. Bu sayfaya yorum bırakan bir kişiye daha “Büyük Sözcük Fabrikası” armağan etmek istiyoruz. Eğer o talihli siz olmak istiyorsanız, lütfen 7 Mart Çarşamba akşamına kadar bu sayfaya yorumunuzu bırakın. Kitabı Twitter ve Facebook sayfalarımızdan da birer kişiye armağan edeceğiz. Gözünüz bizde olsun!

Programın ikinci yarısında, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan ve genç yazar adaylarına yol gösterecek bir kitaba yer verdik. “Genç Yazarın Seyir Defteri”, yazı yazmaya meraklı çocuklar için keyifli bir rehber niteliğine sahip. Daha çok bir deftere benzeyen kitap, yönlendirici bilgiler vererek yazmak isteyen çocuklara destek oluyor.

“Büyük Sözcük Fabrikası” için yorum bırakmayı unutmayın. Gözünüz bizde olsun!

Yayının podcast’ini buradan dinleyebilirsiniz.

Radyo yayının bant kaydını dinlemek için lütfen bilgisayarınızın sesini açın.

Bir Dolap Kitap 03.03.2012 Radyo Yayını from Bir Dolap Kitap on Vimeo.