Merhaba sevgili okurcuğum, biz sana bir kitap armağan etmek istiyoruz. Biliyorum, biz sana sürekli kitap armağan ediyoruz ve aslında bir kitap daha armağan edecek olmamızın pek de haber değeri yok gibi geliyor sana. Sana nasıl bir kitap armağan etmek istediğimizi bilmiyorsun ki:)

Anımsıyor musun, ta ne zaman Banu, “Ben bir kitap yapacağım,” demişti ve ortaya “Günaydın!” çıkmıştı. Anımsadın mı? İşte, bu sefer armağan edeceğimiz kitap aynı “Günaydın!” gibi Banu’nun elleriyle ürettiği bir kitap olacak. Güzel haber, değil mi?

Banu bu sefer Yıldıray’ın yazdığı bir öyküyü resimleyecek ve ciltleyecek. Aslında öyküyü tanıyorsun. Hani bizim şu “Moli ve Olaf Kitap Okuyor” programının tanıtım videosunda kullandığımız “Kedimiyo” adlı öykü. Videoyu izlemiştin, değil mi? İzlemedinse bu linke tıkla lütfen.

Banu öyküyü resimleyip ciltlemekle kalmayacak, ayrıca elleriyle yaptığı o mini mini kitabı sana yine elleriyle yaptığı mini mini bir origami kutu içinde gönderecek! Ne dersin bu işe?

Yalnız bu el yapımı Kedimiyo kitabını kazanmak için minik bir şey yapman gerekiyor. Senden evindeki çocuk kitaplarını ya da kitapların durduğu kitaplığın bir fotoğrafını bizimle paylaşmanı rica ediyoruz. Kitaplığını süslemek ya da kitaplardan bizim yeni yıl için hazırladığımız kitap ağacı gibi bir düzenleme yapmak istersen, çekinme. Tüm yaratıcılığını ortaya koy! Çektiğin fotoğrafı birdolapkitap@gmail.com adresine yolla, Dolap’ın Facebook sayfasındaki “Herkesin Bir Dolap Kitap’ı” adlı klasöre biz yükleyelim. 5 Şubat 2012 Pazar akşamına kadar vaktin var. O güne kadar en çok beğenilen fotoğrafın sahibi Banu’nun elleriyle yaptığı Kedimiyo kitabını kazanacak!

Biz arada sırada kitabın ve origami kutunun yapımından fotoğrafları seninle paylaşacağız.

Hadi, fotoğrafları bekliyoruz!