Geçtiğimiz haftayı birkaç kere “Tekirdağ sınırına” giderek ve kitap fuarının koridorlarını arşınlayarak geçirmiştik, biliyorsunuz. Hal böyle olunca, bu haftaki radyo programını da fuardan seçtiğimiz ve çok sevdiğimiz iki kitaba ayıralım istedik.

İlk bölümde, İletişim Yayınları’ndan kısa süre önce çıkan, bizim fuardaki gözde kitabımız “Hurrem” hakkında konuştuk. Barış Pirhasan’ın yazdığı, Ceren Oykut’un resimlediği “Hurrem”e, yayımlandığı günlerde Bir Dolap Kitap’ta da yer vermiştik. Biz bu kitaba doyamıyoruz. Radyo yayınında da kitaba ilgi büyüktü; telefonlar susmadı. Dinleyicimiz İlknur Aktunç bizi arayan ilk kişi oldu ve “Hurrem“i kazandı.

23 Kasım 2011 Çarşamba akşamına kadar, bu yazının altına kediler hakkında bir yorum bırakan okurlarımızdan biri de bu çok özel kitabı kazanacak. Haydi ne duruyorsunuz?

Fuarda gördük ki Kır Çiçeği Yayınları “Uyuyamıyor musun Küçük Ayı?“nın yeni baskısını yapmış. Bu bahaneyle, Martin Waddell’ın bu modern klasiğini radyoda da ele alalım dedik. İkinci bölümde bu kitabın yanı sıra  Martin Waddell’ın yazıp, Barbara Firth’ün yumuşacık illüstrasyonlarla hayat verdiği diğer kitaplardan da (“Seninle Ben Küçük Ayı“, “Eve Dönelim, Küçük Ayı“, “Aferin, Küçük Ayı“) kısa kısa söz ettik.

Yayını kaçırdıysanız, aşağıdaki videoyu tıklayıp, kitaplardaki resimlerden örneklere de göz atabilirsiniz.

Bir Dolap Kitap 19.11.2011 Radyo Yayını from Bir Dolap Kitap on Vimeo.